Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Актерите од порно индустријата знаат доста корисни трикови со оглед на тоа што сексот е нивно секојдневие, а еротската ѕвезда Дејза Морган откри која грешка ја прават многу парови во креветот.

Таа вели дека е голема грешка што многу жени одбиваат употреба на лубриканти, па сексот може да биде непријатен во текот на потешка пенетрација.

Морган вели дека ни самата не користела лубриканти сè додека не почнала да работи во порно индустријата, а сега не може да го замисли сексот без тоа.

„Верувам дека постои чудна стигма која владее меѓу жените кои користат лубриканти, како тоа да е „показател“ дека стареете. Сепак е погрешно мислење, без оглед на возраста, нивото на хормони или влажноста, дополнителното подмачкување никогаш не е лошо. Го прави сексот многу попријатен“, советува таа.

Истакнува дека постојат различни видови лубриканти па секоја жена може да пронајде некој по нејзин вкус. Таа лично смета дека се најдобри оние на база на вода.

реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Љубов и секс

Октомври е најдобар месец за секс: Кои се причините зошто вам не ви е дојдено до акција?

Read more

Дали сте подготвени за нова врска? Одговорете на овие четири прашања и дознајте

Read more

Најлошите љубовни комбинации во хороскопот (прв дел)

Read more

Паровите во просек водат љубов помалку од 2 минути, за тоа се „виновни“ мажите

Read more
 

Магазин

Предлог за ручек: Пикантно пилешко со ориз

Читај повеќе

Студија: Млекото го намалува нивото на шеќерот во крвта

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

За одличен почеток на денот: Смути со какао и цимет

Читај повеќе

Фолна киселина во бременоста: Колку точно е потребно и дали има несакани ефекти?

Читај повеќе

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Читај повеќе

Октомври е најдобар месец за секс: Кои се причините зошто вам не ви е дојдено до акција?

Читај повеќе

Што се случува во телото кога ќе го замените утринското кафе со зелен чај?

Читај повеќе