Прошетка низ ирските замоци

Живописната Ирска може да се пофали со многу замоци раштркани низ огромните полиња, почнувајќи од средновековни урнатини, па до хотели.

Повеќето од овие замоци не биле изградени за да бидат кралски живеалишта, па затоа се поскромни по својот изглед. Тие главно биле градени за време на норманското владеење во земјата и биле дизајнирани првенствено да дејствуваат како одбранбени тврдини.

реклама

Живот

Пет навики кои ги има скоро секој, а кои привлекуваат лоша енергија во домот

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Неколку идеи за есенска декорација кои не чинат многу

Read more

Трикови за чистење со домашни намирници

Read more

Нови видеа

play_arrow

Октоподи - неверојатни суштества

Read more
play_arrow

Зошто сината боја е ретка во природата?

Read more
play_arrow

Само за почетници: 10 минути вежби за стомачни мускули

Read more
play_arrow

Како животните ги добиваат нивните шари?

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10-минутен енергичен тренинг со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Жешка лава против базен

Read more
play_arrow

20 начини како да топите калории без вежбање

Read more
play_arrow

Што треба да знаете пред да почнете свој бизнис?

Read more
play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more
play_arrow

Најдобрите чаеви за слабеење и забрзување на метаболизмот

Read more