Протест во Берлин против заострените рестриктивни мерки поради епидемијата на COVID-19

Илјадници луѓе во Берлин се собраа да протестираат против рестриктивните мерки воведени поради COVID-19.

Sputnik го пренесува протестот во живо. Како што може да забележите на видеото, луѓето не носат маски, не одржуваат дистанца, а се забележува и зголемено присуство на полицијата.

реклама

Свет

Гебрејесус: Постои ризик сиромашните да бидат прегазени во стампедото за вакцина

Read more

Израел годинава извршил 35 напади врз Сирија

Read more

Воздухот во Европа е значително подобрен, но сепак предизвикува многу смртни случаи

Read more

Масовно тестирање во Италија откри 3.180 асимптоматски случаи

Read more

Нови видеа

play_arrow

Кој кому прави шега?

Read more
play_arrow

Кенгурска тепачка

Read more
play_arrow

Километарски колони во Тексас: Се дели храна на луѓето кои останаа без работа

Read more
play_arrow

7 одлични вежби за совршени бицепси

Read more
play_arrow

Запознајте го Lamborghini Vision GT

Read more
play_arrow

Кремасти тестенини со печурки и пилешко

Read more
play_arrow

10 играчи кои биле понижени од нивните менаџери

Read more
play_arrow

Најлошите трансфери со потпис на Пеп Гуардиола

Read more
play_arrow

Најпотценетата Бетмен игра на сите времиња

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за „The Ripper“

Read more
play_arrow

Хит на интернет: Германски овчар прави склекови со полицајците

Read more