Разголени убавици и луксуз: Instagram кралот Ден Билзеријан летува во Хрватска

На јахтата на американскиот богаташ Ден Билзеријан атмосферата е вжештена. Разголени убавици се дружат покрај базенот, пијат коктели и го забавуваат Instagram кралот.

Досега веселата дружина ги има посетено Сплит, Хвар, Корчула и Националниот парк Крка. Додека ужива во Хрватска, Forbes пишува дека на неговата компанија Ignite International Brands Ltd. не ѝ се пишува баш добро.

URL
View this post on Instagram

Life before bats

A post shared by Dan Bilzerian (@danbilzerian) on

Според годишниот финансиски извештај, компанијата минатата година изгубила 50 милиони долари. Компанијата заработува на два начини, со продажба на акции и задолжувања. Компанијата наводно продава и производи во Мексико, Канада, Ирска, Велика Британија и САД. Ignite продава производи од вотка, вода, облека и друго. Повеќето потрошени пари, околу 31,6 милиони долари, се потрошени на маркетинг, промоција, кирии и плати.

URL
View this post on Instagram

Going through old pics, this book gonna be crazy

A post shared by Dan Bilzerian (@danbilzerian) on

реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Петмина патници од летот Скопје-Турку во вторникот позитивни на COVID-19

Read more

Живот

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Read more

Кои хороскопски знаци важат за уредни, а кои уживаат во хаос?

Read more

Поради епидемилошките мерки, шведско-норвешка двојка се венчаше на граница

Read more

На денешен ден, пред 75 години, жените во Југославија се стекнаа со право на глас

Read more

Магазин

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Читај повеќе

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Читај повеќе

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Читај повеќе
  • play_arrow

Кралица на летото: Зошто треба да јадете пченка?

Читај повеќе

Научно докажано: Дали стресот навистина дебелее, а плачењето помага за слабеење?

Читај повеќе

Ручек како од ресторан: Ароматично телешко со шампињони

Читај повеќе
  • filter

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Читај повеќе