Само за гејмери: Објавен тизер за новиот Lenovo Legion 2 Pro

Компанијата Lenovo објави тизер фотографии со кои го најавува пристигнувањето на новиот смартфон Legion 2 Pro кој е наменет за гејмери.

Lenovo ќе го претстави Legion 2 Pro на 8 април, a сега е познато дека ќе има селфи камера со pop-up механизам која ќе биде поставена на бочната страна. Се работи за камера од 44 MP која ќе спојува 4 пиксели во еден, со што ќе се добие квалитетна фотографија од 11 MP.

Смартфонот ќе има главна камера од 64 MP и овозможува снимање во 4К.

За ладење на смартфонот се користи и специјално дизајнирана комора која се наоѓа меѓу вентилаторот и ја презема топлината од процесорот.

Ќе има 6,92-инчен AMOLED eкран со фреквенција на освежување од 144Hz. Ќе го движи Qualcomm Snapdragon 888 процесор со 16 GB RAM и батерија од 5.500 mAh.

Тагови
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

Гејминг

Epic Games ја подарува акционата авантура Control вредна 30 долари

Read more

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Read more

Видеоиграта Valorant пристигнува и на мобилните телефони

Read more

EA на 9 јуни ја прретставува новата игра „Battlefield“

Read more
 

Гик

Предупредување: Корисниците на Word и Outlook мора веднаш да го ажурираат својот компјутер

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботско куче што можете да си го дозволите - што сѐ може да направи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Epic Games ја подарува акционата авантура Control вредна 30 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Читај повеќе
  • filter

Објавени фотографии од кинескиот ровер на Марс

Читај повеќе
  • filter

OnePlus го претстави смартфонот Nord CE, пристигнува во Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony претстави професионален дрон вреден 9.000 долари

Читај повеќе
  • filter

Археолози најдоа кокошкино јајце старо 1.000 години во септичка јама

Читај повеќе

Зошто треба да го избришете FB Messenger?

Читај повеќе