Се работи на филм за Илон Маск

Биографски филм за животот на Илон Маск е во развој, потврди Variety.

Ќе го режира Дарен Аронофски (The Whale, Black Swan), под будното око на продуцентскиот тим на студиото А24.

Филмот ќе се заснова на биографијата на Илон Маск од Волтер Ајзаксон. Ајзаксон напиша и биографска книга за Стив Џобс, која се претвори во драма филм од 2015 година за ко-основачот на Apple, со Мајкл Фасбендер во главната улога. Фасбендер доби номинација за Оскар за неговата изведба во категоријата најдобар актер, но победата ја освои Леонардо Дикаприо.

Не се знае кој ќе го глуми Маск, ниту кога филмот ќе биде објавен. Сега кога штрајкот на актерите заврши, со нетрпение се чекаат аудиции за да се открие кој актер ќе го портретира основачот на SpaceX и најбогатиот човек во светот.

Тагови
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Филм & ТВ

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Бредли Купер со задоволство повторно би глумел во франшизата The Hangover

Read more

Сè што е погрешно со Barbie

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бредли Купер со задоволство повторно би глумел во франшизата The Hangover

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Barbie

Читај повеќе

Македонската претставничка на детската Евровизија, Тамара Грујеска, заврши на 12-то место

Читај повеќе

Бредли Купер откри каде ги поминува празниците и со тоа ги изненади сите

Читај повеќе

Поранешна манекенка го тужи Ексл Роуз за сексуален напад од пред 34 години

Читај повеќе

Кој би го препознал како студент денес еден од најдобите актери во историјата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлер за 4K ремастерираниот The Abyss на Џејмс Камерон

Читај повеќе