Се спрема нов „Телохранител“ – кој би ги заменил Витни Хјустон и Кевин Костнер?

Warner Bros одлучи да снима римејк на филмот „Телохранител“ (The Bodyguard), а сценариото за оваа реализација ќе го напише Метју Лопез, пишува Variety.

Новиот филм ќе биде инспириран од романтичната драма во која главните улоги ги играа Витни Хјустон и Кевин Костнер.

Овој филм беше премиерно прикажан во 1992 година и заработи 400 милиони во кината. Покрај тоа, музиката од филмот го достигна самиот врв на листата на најпопуларна филмска музика на сите времиња.

Remote video URL

Продукцијата на филмот ќе биде потпишана од Лоренс Касдан, Ден Лин и Џонатан Ајрих.

Сѐ уште не е одлучено кои холивудски ѕвезди ќе глумат во филмот, но засега постојат теории дека тоа би можело да бидат Крис Хемсворт и Теса Томпсон или Ченинг Тејтум и Карди Б.

реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Филм & ТВ

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Read more

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Read more

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Read more
 

Сцена

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Читај повеќе
  • filter

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

Читај повеќе

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Читај повеќе
  • play_arrow

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Читај повеќе
  • filter

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Читај повеќе
  • play_arrow

„Easy On Me“: Слушнете ја новата песна на Адел

Читај повеќе

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Читај повеќе

Тони Колет и Моника Белучи во комедија за мафијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за хоророт „The Black Phone“

Читај повеќе