Секс без табуа - работи во кои не треба да верувате, според научниците

Наредниот пат кога ќе водите љубов со вашиот партнер, кога ќе заборавите на стравот и ќе пробате нови работи, ќе го доживеете најдобриот оргазам во животот, а сексот ќе биде поинтимен и позабавен, велат стручњаците.

Многу парови ги избегнуваат сексуалните односи за време на менструацијата бидејќи сметаат дека тоа е чудно и во тој период не треба да имаат секс. Но тоа не е точно. „Сексот во текот на менструација може да биде подеднакво забавен како и во останатите денови во месецот“, вели сексологот Емили Брукс.

Сексот без допирање на генеталиите е уште една работа која повеќето парови не ја практикуваат.

Многумина партнери сметаат дека тоа треба да го прават млади луѓе кои допрва ќе имаат секс, но со фокусирање на телото на партнерот, истражувањето на начинот на кој реагира ја зголемува возбудата.

Пенисот не е единствен орган кој пружа задоволство, а жените може да доживеат оргазам и без пенетрација, пишува Cosmopolitan.

„Секс играчките го подобруваат сексот со партнерот“, вели сексологот Крис Шејн. Може да ви биде уште позабавно и да ви помогнат да доживеете оргазам. Секс играчките внесуваат нова димензија во сексот и ја креваат интимноста на повисоко ниво.  

реклама

Скарлет Јохансон се омажи по третпат

Read more

Какви тенкови им прати Русија на Србите?

Read more

Егзодус од Париз: Колони долги вкупно 700 километри за бегство од градот

Read more

Утре има ретка Сина Месечина: Ќе биде среќна за четири хороскопски знаци

Read more

Љубов и секс

Tinder има нова опција - користете ја внимателно

Read more

Жените сонуваат за секс со пријател, мажите со бившата: Најчестите еротски сонови

Read more

Ова се најчестите секс-фантазии на жените кога се во врска

Read more

Жените тешко им одолеваат на мажите родени во овие хороскопски знаци

Read more

Магазин

Фудбалерката Меган Рапино ја запроси кошаркарката Сју Бирд

Читај повеќе
  • play_arrow

Среќа во несреќа: Остана нечепнат по сообраќајка пред нос

Читај повеќе
  • play_arrow

Tinder има нова опција - користете ја внимателно

Читај повеќе
  • play_arrow

Дин по 2 месеца се враќа кај лавовите - добредојде или?

Читај повеќе
  • play_arrow

4 идеи за вкусен доручек со јајца

Читај повеќе

Утре има ретка Сина Месечина: Ќе биде среќна за четири хороскопски знаци

Читај повеќе

Зошто некои од заразените со коронавирус се асимптоматски?

Читај повеќе

Зошто треба да јадете дури и кога не чувствувате глад?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Дали би се преселиле? – Италијанско село нуди 20.000 евра за да почнете бизнис

Читај повеќе