Што има во внатрешноста на полначот на iPhone 12?

Apple неодамна ја претстави новата серија iPhone 12. Интересно е тоа што новите смартфони се продаваат без полнач и слушалки.

Дали ве интересира што има во внатрешноста на безжичниот полнач на iPhone 12?  Дечките од YouTube каналот What's Inside? ќе ви откријат што има во внатрешноста на полначот, од што е направен, за колку брзо се полни батеријата и еден куп други интересни работи. Погледнете го видеото.

реклама

Чек дис аут

Фејл компилација на неделата

Read more

Зошто сината боја е ретка во природата?

Read more

Она кога некој ќе ги спои талибанците со најавната шпица на Friends

Read more

За влез во оваа земја не е потребен PCR тест, туку еколошка заклетва

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Октоподи - неверојатни суштества

Read more
play_arrow

Зошто сината боја е ретка во природата?

Read more
play_arrow

Само за почетници: 10 минути вежби за стомачни мускули

Read more
play_arrow

Како животните ги добиваат нивните шари?

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10-минутен енергичен тренинг со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Жешка лава против базен

Read more
play_arrow

20 начини како да топите калории без вежбање

Read more
play_arrow

Што треба да знаете пред да почнете свој бизнис?

Read more
play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more