Што нуди новиот NX, првиот Lexus со plug-in хибриден погон?

Компактниот кросовер на Lexus веќе дотурка до новата генерација, која и понатаму ќе ја сочинува средината на понудата.

Велиме „веќе“ затоа што автомобилот и денес изгледа многу привлечно, и покрај тоа што беше лансиран пред повеќе од шест години. Сега NX, или Nimble Crossover, пристигна со темелно ревидирана основа, но и одлична вест за Lexus. Накратко, Lexus инсталираше дури 95% нови делови во новиот NX.

NX сè уште има глобална димензија, што во превод значи дека јапонските мајстори за дизајн и технологија мораа да ги усогласат различните вкусови, останувајќи свои, нудејќи го стилот на возење на Lexus и самото доживување на автомобилот. Новиот модел најави и нов дизајнерски израз на брендот - помускулест изглед и посериозен настап.

Последица е очекуваното зголемување на димензиите, така што новиот модел порасна во должина за 20 mm (4.660 mm), проширен е за 20 mm (1.865 mm) и се зголеми во висина за 5 mm, на 1.640 mm. Растојанието помеѓу оските (+30 мм) исто така е зголемено, како и меѓуоскиното растојание, така што NX сигурно ќе биде поубедлив на патот.

Внатре, дизајнот на ентериерот нуди интуитивни контроли со максимално користење на управувачот. Сè друго е очекувано во стилот на Lexus, со многу ергономски детали и оптимално погоден распоред. Има и некои новини, како што е електронска брава што ги отвора вратите и имплементација на апликацијата Lexus Link за некои дополнителни функции.

Во однос на погонот, најголемата новост е зад ознаката 450h +. Се состои од 2,5-литарски мотор во комбинација со капацитет на батерија од дури 18,1 kWh, што е најголем во сегментот. Погонот AWD е достапен во комбинација со задниот електромотор, а максимумот е 306 КС. Епилогот треба да биде околу 6 секунди до 100 км/ч и под 3 л/100 км. Електричниот опсег е на ниво од 60 км со максимални 135 км/ч. Главната предност во однос на ривалите, овој погон ја покажува во хибриден режим, откако батеријата е скоро испразнета. И две важни работи: инсталацијата на погонот не го намали багажникот, а Lexus го задржа и големиот резервоар за гориво од 55 литри.

Другата опција е NX350h, класичен хибрид во најновото издание. Тој нуди 242 КС и достигнува 100 км/ч за 7,7 секунди, што го прави солиден играч на пазарот.

Новиот NX доаѓа на европскиот пазар во последниот квартал од оваа година, а ќе се нуди исклучиво во хибридни верзии. Бензинците (2,4 турбо / 279 КС и 430 Нм, 2,5 / 199 КС) се резервирани за пазарите надвор од Европската Унија, каде класиците уште се барани.

За да го погледнете од сите агли, посетете ја галеријата ТУКА.

Remote video URL
Тагови
реклама

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Read more

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Илон Маск: Земјата е пред колапс, потребни се луѓе за Марс

Read more

Топ 10 најубави плажи во светот

Read more

Авто новости

Поглед во тјунираниот Mercedes AMG GLE Coupé со 800 КС

Read more

Хаос во Германија: Уништени радари за брзо возење, штетата се брои во милиони евра

Read more

Што кога автомобилот се тресе додека е во лер?

Read more

Испорачан последниот произведен Bugatti Divo

Read more
 

Автомобили

  • filter

Поглед во тјунираниот Mercedes AMG GLE Coupé со 800 КС

Читај повеќе

Хаос во Германија: Уништени радари за брзо возење, штетата се брои во милиони евра

Читај повеќе

Што кога автомобилот се тресе додека е во лер?

Читај повеќе
  • filter

Испорачан последниот произведен Bugatti Divo

Читај повеќе

Скапа играчка: Кој може да си дозволи електричен автомобил?

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога ќе видиме „безвоздушни“ гуми на патиштата?

Читај повеќе

Audi A1 ќе се пензионира

Читај повеќе

Како се мери брзината на автомобилите?

Читај повеќе

Сакате брзо возење? Ова се земјите со најмали ограничувања на брзината на автопат

Читај повеќе