Што се случува во Иран по убиството на Сулејмани?

Најмоќниот воен командант во Иран, генералот Касем Сулејмани, беше убиен во американски воздушен напад на 3 јануари.

По неговото убиство, илјадници луѓе излегоа на улиците во знак на протест, имаше гнев кон САД поради неговата смрт, но и кон владата поради начинот на кој реагираше.

По бурните две недели, дописникот на BBC од Блискиот Исток, Мартин Пејшенс, објаснува што се случува во земјата.

реклама

Свет

Шпанија го укинува карантинот за странски туристи од 1 јули

Read more

Силна бура ја погоди Австралија

Read more

Советот на Европа предупреди за биотероризам по пандемијата на COVID-19

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Read more
play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Read more
play_arrow

Instagram кралица: Овошна пица

Read more
play_arrow

Запален автобус низ улиците на Санкт-Петербург

Read more
play_arrow

Парк во Бруклин со креативно решение за уживање во социјално дистанцирање

Read more
play_arrow

За сериозни: „Spartacus“ вежби за обликување тело

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Read more
play_arrow

Зошто е добро да се исплачете?

Read more
play_arrow

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „13 Reasons Why“

Read more