Што треба да знаете пред да почнете свој бизнис?

Знаете како викаат постарите „прашај паталец, а не гаталец“.

Со оглед на тоа дека денес врие од експерти за сѐ, подобро ви е да бидете добро информирани. Ако некогаш сте помислиле да почнете сопствен бизнис, послушајте ги овие совети на дизајнерката Жастин Леконт која лично поминала низ истиот процес.

„Ова се 23 работи кои посакувам некој да ми ги кажеше кога го почнував мојот онлајн бизнис – од маркетинг и продажба, до финансирање и е-трговија... се надевам ова видео ќе ви биде корисно ако разислувате да станете млад претприемач“, вели таа.

реклама

Живот

Хороскопските знаци зад волан: Бикот вози по свое, Лавот за чудо е дисциплиниран

Read more

Декорации за сечиј вкус: 3 прекрасни растенија што се садат во октомври

Read more

Фигурина на слон во домот и други извори на среќа

Read more

Ќе блесне како нова: Трик како да исчистите када за само неколку минути

Read more

Нови видеа

play_arrow

Lamborghini Huracan Turbo или Kawasaki H2R - кој е побрз?

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Read more
play_arrow

Фејл компилација со најсмешните незгоди ширум светот

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Squid Game“

Read more
play_arrow

Зошто ни е потребен витаминот Д3?

Read more
play_arrow

Како шеќерот ни влијае на мозокот?

Read more
play_arrow

Топ 10 најмузикални моменти на „The Big Bang Theory“

Read more
play_arrow

Има пет типови на луѓе според тоа како ги трошат парите

Read more
play_arrow

Објавен тизер за второто продолжение на последната сезона на „La Casa de Papel“

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за третата сезона на хит серијата „Narcos: Mexico“

Read more
play_arrow

Проверете дали знаете кои „факти“ за спиењето се само митови

Read more