Силвестер Сталоне не се откажува од тренинзи ни на 74 години

Холивудскиот актер Силвестер Сталоне во ниту еден момент не се откажува од напорните тренинзи со кои ја одржува формата. Тој интензивно вежба во теретана, а на Instagram сподели видео во кое покажа како вежба.

На оваа социјална мрежа го следат над 13 милиони обожаватели. На видеото што го објави е прикажано како вежба со тегови од по 20 килограми. Со видлив напор успеа да подигне 40 килограми, покажувајќи дека е во исклучително добра форма.

„Одиме до крај“, стои во описот на видеото кое за 24 часа има над 3 милиони прегледи.

На 6 јули Сталоне ќе наполни 75 години.

реклама

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Read more

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Илон Маск: Земјата е пред колапс, потребни се луѓе за Марс

Read more

Топ 10 најубави плажи во светот

Read more

Филм & ТВ

Меган Фокс во секси издание за Basic

Read more

Пораснаа ќерките на Силвестер Сталоне

Read more

Сѐ што е погрешно во „Wedding Crashers“

Read more

Како изгледа денес славниот Мич од серијата „Baywatch“?

Read more
 

Сцена

10 години од смртта на Ејми Вајнхаус – музичката икона која не сакаше да биде славна

Читај повеќе

Меган Фокс во секси издание за Basic

Читај повеќе
  • play_arrow

Тејлор Свифт најплатена музичарка за 2020 година

Читај повеќе

Пораснаа ќерките на Силвестер Сталоне

Читај повеќе
  • play_arrow

Сѐ што е погрешно во „Wedding Crashers“

Читај повеќе

Како изгледа денес славниот Мич од серијата „Baywatch“?

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Last Duel“ трејлер: Историска драма со Мет Дејмон и Бен Афлек

Читај повеќе
  • play_arrow

20 години cinEdays: Доделени наградите на јубилејното издание

Читај повеќе

Гледачите ги избраа најдобрите акциони филмови на сите времиња

Читај повеќе