The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

„The Simpsons“ го враќаат озлогласениот лик од првата сезона - Жак, инструкторот по куглање, кој се обиде да ја смува Марџ.

Како што пишува Independent, синопсисот за 34. сезона ни ја носи епизодата „Pin Girl“ каде „мистериозна фигура од минатото на Марџ се враќа да ја научи како да кугла и да ја подготви за турнир во куглање“.

Додека фановите шпекулираа дека тоа би можело да биде Жак, креаторот на серијата, Мет Грејнинг, на Twitter го потврди неговото враќање.

URL

Овој лик се појави за прв пат пред 33 години и оттогаш практично исчезна. Се појави во епизодата „Life on the Fast Lane“ каде што Марџ исто така учеше да кугла.

Да потсетиме, Марџ се фрустрираше кога Хомер ѝ купи кугла за куглање за роденден, па таа замина на часови по куглање и почна да флертува со Жак, инструкторот.

Епизодата потоа се вртеше околу загриженоста на семејството Симпсон дека Марџ има афера, но таа на крајот се врати кај Хомер за да го увери дека Жак е отпишан и дека ништо не се случило меѓу нив.

Ова беше последното големо појавување на Жак, освен некои ситни скечеви, но сѐ ќе се промени кога ќе се врати на голема врата во новата епизода.

Тагови
реклама

Филм & ТВ

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more

Дени Мастерсон прогласен за виновен за силување

Read more

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Read more

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Како се снимаше Lord of the Rings

Читај повеќе

Дени Мастерсон прогласен за виновен за силување

Читај повеќе

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Читај повеќе

Почина Драги Христов - Шпага

Читај повеќе

Ал Пачино ќе се придружи на клубот стари татковци

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за John Wick Chapter 4

Читај повеќе

Актери и актерки кои пораснале во сиромаштија, а денес се светски ѕвезди

Читај повеќе
  • play_arrow

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Читај повеќе