Со ваква екипа за дезинфекција короната нема шанси во Битола

Во Битола нема ниту еден потврден случај на заразено лице со коронавирусот, но сепак мерките за изолација и полицискиот час важат и за градот на конзулите.

Сепак, со ваква екипа за дезинфекција коронавирусот нема шанси да преживее во Битола. Битолчани, почитувајте ги мерките, седете дома, јунаков ќе ве чува.

А ние ќе покренеме апел да прошара малку и по другиве градови со ова, очигледно ефикасно, средство за дезинфекција.

реклама

Забава

Работа од дома, фејл компилација

Read more

Запознајте го Мјаунуел Нојер – најдобриот мачорски голман во светот

Read more

Слатката десктоп ласица Ози

Read more

Трикови со кои на старите работи по дома ќе им дадете нова улога

Read more

Нови видеа

play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more
play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more
play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more
play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more
play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more
play_arrow

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more
play_arrow

Колку се разликува баварскиот од германскиот јазик?

Read more
play_arrow

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Read more
play_arrow

Пингвини во посета на музеј

Read more