Ф1

ГП во Монца е најдобра трка сезонава според фановите

Со 9 извозени трки, 4 различни победници, 10 различни подиуми и сезоната 2020 веќе стана една од највозбудливите и најинтересните.
Read more

ФИА се откажа од истрагата за Хамилтон

Шесткратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, нема да биде под истрага од Меѓународната автомобилистичка федерација (ФИА) за носење маица со натпис „Уапсете ги полицајците кои ја убија Бреона Тејлор“ по Големата награда на Тоск
Read more

Хамилтон: Многу тешка трка, Ботас покажа брзина цел викенд

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, раскажа колку е тешко да се освои трката за Големата награда на Тоскана.
Read more

Фетел наредната сезона ќе вози за Астон Мартин

Четирикратниот шампион на Ф1 во сезоната 2021 ќе се натпреварува за тимот на Астон Мартин, кој е всушност Рејсинг Поинт со ново име.
Read more

Пјер Гасли оствари прва Ф1 победа во кариерата

Возачот на Алфа Таури, Пјер Гасли попладнево забележа победа во шампионатот во Формула 1 на патеката „Монца“. За Французинот ова беше прва победа во кариерата во „кралските трки“.
Read more

Хамилтон победи во квалификациите за Гран при во Белгија

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон беше најбрз во квалификациите за ГН на Белгија.
Read more

Хамилтон за карантинот во Ф1: Не е лесно, ова е вистински психолошки тест

Возачот на „мерцедесот“ Луис Хамилтон призна дека оваа сезона понекогаш се чувствува осамено поради ограничувањата според кои треба да работат сите учесници во првенството сезонава.
Read more

Сите Ф1 тимови го потпишаа Договорот за согласност

Формула 1 објави дека постигната е согласност од сите Ф1 тимови за новиот Договор за согласност.
Read more

Домот на Пјер Гасли ограбен додека возеше на трка во Шпанија

Домот на францускиот возач на Формула 1, Пјер Гасли, беше ограбен додека младото момче возеше на трката за Големата награда на Шпанија.
Read more

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, ќе добие нова шасија на болидот за претстојното Гран при на Шпанија. Тимот од Маранело ова го објави во официјална изјава.
Read more

Верстапен победник на јубилејната трка во Формула 1

Пилотот на Ред Бул Макс Верстапен забележа победа на денешното Гран при на „Силверстоун“ во знак на јубилејниот 70-ти роденден на Формула 1.
Read more

Верстапен не верува во чудо: Хамилтон ќе биде шампион

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, смета дека ништо не може да го спречи Луис Хамилтон да стане шампион во Формула 1 и во сезоната 2020.
Read more
реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Велешанка двапати силувана од соседот, напаѓачот е притворен

Read more

Безбедност на велосипедистите: Кога во Скопје ќе се вози со 30 км/ч?

Read more