Белград

play_arrow

Вучиќ: За три години ќе имаме летечки такси во Белград

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во последните два дена двапати најави дека Белград ќе има летечко такси во 2027 година.
Read more
filter

Зетот на Трамп објави фотографии од луксузни архитектонски проекти за Србија и Албанија

Зетот на Трамп, Џеред Кушнер, објави четири фотографии од проектите што ќе ги реализира во Србија и Албанија, откако најави дека ќе инвестира во недвижен имот на Балканот.
Read more
play_arrow

Дојава за бомба на белградскиот аеродром Никола Тесла

Синоќа околу 19 часот и 15 минути на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ пристигнала дојава за бомба.
Read more

Ужас во центарот на Белград: Судир на трамвај и такси

Read more

Се продава легендарниот хотел Славија во Белград

Познат српски бизнисмен е единствениот заинтересиран за да ја купи „Славија“.
Read more

Во Белград градски автобус се преполови буквално па половина

Read more
play_arrow

Како изгледа стан од милион евра во Белград на вода?

На Х е споделено видео на кое се гледа внатрешноста на луксузен стан во Белград на вода, кој чини повеќе од милион евра.
Read more

Хаос во пицерија: Колешка со нож го бркала колегата, тој ја удрил во глава

Во позната белградска пицерија завчера околу 12 часот дошло до расправија меѓу вработениот Ѓ.Ѓ. (49) и вработената Д.Х. (46), која прераснала во тепачка.
Read more

Белград ќе се промени од корен: Се населуваат 200 илјади Руси

Руските емигранти отвораат свои фирми, продавници и ресторани, а насекаде се слуша и рускиот јазик.
Read more

Бесплатен ноќен превоз во Белград, најави градоначалникот

Ноќниот превоз во Белград ќе биде целосно бесплатен, изјави денеска белградскиот градоначалник, Александар Шапиќ.
Read more
play_arrow
filter

Од утрово Белград е во снежен хаос

Иако снегот беше најавен и се очекуваше, сепак создаде хаос во престолнината на нашиот северен сосед.
Read more

Дојави за бомби денеска и во Белград

Read more
реклама

Тешка недела: Финансиски хороскоп за секој знак од 15 до 21 април

Read more

Со 11.100 км/ч за 1 час низ половина свет: Тестот беше успешен, доаѓа ракетен авион?

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more