берзи

Доларот зајакна, Трамп ги тресе азиските берзи

На девизните пазари благо порасна вредноста на доларот во однос на кошничката на валути.
Read more

Паѓаат цените на нафтата, доларот зајакна

На азиските берзи денеска се тргува внимателно, бидејќи инвеститорите очекуваа нови вести кои би можеле да го насочат пазарот, при што доларот благо порасна во однос на кошничката валути.
Read more

Доларот зајакна, цената на нафтата стагнира

На азиските берзи во петокот берзанските индекси благо паднаа бидејќи инвеститорите решија да повлечат дел од својот профит од пазарот, по силниот скок на цените на акциите во ноември, додека доларот зајакна во о
Read more

Вредноста на доларот најслаба во изминатава година

На девизните пазари вредноста на доларот во однос на кошницата валути падна четврти ден по ред и падна на најниско ниво во речиси една година.
Read more

Волстрит падна, инвеститорите претпазливи, цените на нафтата растат

Азиските берзи тргуваат претпазливо бидејќи нема премногу причини за зголемување на цените на акциите трет ден по ред со оглед на слабостите на глобалната економија и очекувањата дека високата инфлација на центра
Read more

Инфлацијата ги покачи каматните стапки, доларот зајакна

На азиските берзи денеска се тргува внимателно, бидејќи растот на најголемите светски економии забавува бидејќи централните банки ги зголемуваат каматните стапки поради високата инфлација.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more