Џејсон Момоа

play_arrow

Џејсон Момоа после тренинг се опоравува во замрзнувач полн со мраз

Џејсон Момоа ги изненади фановите појавувајќи се во замрзнувач полн со вода и мраз, што го сподели на својот Instagram профил, а се работи за третман со мраз наречен криотерапија, кој се користи за опоравување после тренинг.
Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

По четири месеци од разделбата со Лиса Бонет, славниот актер Џејсон Момоа е во нова љубовна врска и тоа со мексиканската актерка Еиза Гонзалес, пишува People.
Read more

Џејсон Момоа и Лиса Бонет повторно заедно

Џејсон Момоа и Лиса Бонет одлучија да му дадат уште една шанса на нивниот брак.
Read more

Крај на една холивудска љубовна приказна: Се разделија Џејсон Момоа и Лиса Бонет

Џејсон Момоа и Лиса Бонет се разделија по 16 години минати заедно. Славниот пар веста ја потврди на социјалните мрежи.
Read more

Џејсон Момоа покажа како ќе изгледа новиот Аквамен

Актерот Џејсон Момоа објави фотографија на Instagram од снимањето на новото продолжение на филмот „Aquaman“и покажа како ќе изгледа неговиот костим.
Read more