дронска снимка

filter

Со дрон над вулкан во Исланд

Фотографката Лесли Бругер успеа со дрон да направи прекрасни снимки од вулкан на кој се искачила со пријателите.
Read more
play_arrow

Реката Чикаго позелене во чест на Св. Патрик

Американскиот град Чикаго годинава поради пандемијата не можеше да ја одржи традиционалната парада за прославата на празникот Св. Патрик, но затоа ја обои истоимената река, која го дели градот на два дела, во зелено.
Read more
play_arrow

САД објави снимка од ирански напад врз нивна база во Ирак

Една година по нападот Пентагон се реши да ја објави јавно снимката на која се гледа како Иран напаѓа американска база во Ирак.
Read more
play_arrow

Како изгледа шума после пожар?

Read more
play_arrow

Компилација од најсмешните снимки со дрон

Fail Army објави нова смешна компилација од најдобрите фејл снимки со дрон што досега сте ги виделе.
Read more
filter

Најдобрите фотографии направени со дрон во 2020

Победниците на Drone Photo Awards годинава покажуваат сосема поинаква перспектива на светот во кој живееме.
Read more
play_arrow

Дронска прошетка низ уништениот град Таиз

Неколкугодишната војна во Јемен остави последици по тамошните градови. Каква е ситуацијата во ова арапска држава покажува оваа снимка од градот Таиз.
Read more
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more