ДУИ

Евроамбасадорот Гир не сакаше да ги коментира случувањата во ДУИ

Read more

За ДУИ Силјановска го прекршила Уставот, за ВЛЕН тоа што заклетвата е потпишана со Северна значи дека ја прифатила реалноста

Шефот на пратеничката група на ДУИ, Арбр Адеми, рече дека претседателката Гордана Силјановска-Давкова, го прекршила Уставот при положувањето на нејзината заклетва со тоа што не ја спомена Северна Македонија.
Read more

Ахмети: ДУИ е втора сила во државата

Read more

Прелиминарни резултати по мандати: ВМРО-ДПМНЕ има 59 пратеници, Левица 6, ЗНАМ 5

Прелиминарните неофицијални резултати на Државната изборна комисија ја проектираат сликата на новиот парламентарен состав по денешните избори.
Read more

Ахмети: Албанците не го оспоруваат идентитетот на Македонците

Лидерот на Демократската унија за интеграција го повтори ставот дека Албанците не ја оспоруваат историјата, јазикот и култура на мнозинското македонско население.
Read more

Снопче ги праша ДУИ: Со која партија ќе формирате влада и зошто не го поддржувате Пендаровски во вториот круг?

Кандидатот за пратеник од коалицијата ВРЕДИ, Халил Снопче, изјави дека Европски фронт не може да се промовира со старата гарда на Груевски.
Read more

ДУИ: Вокабуларот како оној на Мицкоски е агенда на Москва и Путин

Мицкоски и ВМРО почнаа со лажни вести да измислуваат, дезинформираат и оцрнуваат сѐ што е албанско.
Read more

Стојанче Ангелов: Ахмети, кревај рачна кочница со време, Мицкоски не е сам

Read more

ДУИ си играше власт: Османи стана претседател, Села на Собранието, Бугарите влегоа во Уставот

Европскиот фронт предводен од Демократската унија за интеграција симулираше конститутивна седница на Собранието, со тоа, сликовито прикажувајќи што би се случувало ако победат на парламентарните избори и ако Бујар Османи биде избран за пре
Read more

ДУИ е загрижена од апстиненцијата на ВМРО за членство на Косово во Советот на Европа

ВМРО-ДПМНЕ, освен што планира изолација од Европската Унија, истото го сака и со соседните земји на Северна Македонија.
Read more

ДУИ: Не постои вага што може да го измери развојот на државата со политиките на Ахмети

Демократската унија за интеграција реагира на изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во Крушево дека неговата задача и цел е да ги испрати Али Ахмети и ДУИ во политичка пензија.
Read more

ДУИ: Мицкоски никако да се опамети, сака држава само на Македонците

Read more
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more