Кике Сетјен

play_arrow

Сетјен за пеналот на Реал: Сѐ помалку го разбирам ВАР

Тешко извојуваната победа на „Кралевите“ на незгодното гостување во Билбао предизвика критики од таборот на Барселона кои се незадоволни што повторно судиите со помош ВАР немаа ист критериум при досудувањето пенал.
Read more

Го платија 120 милиони евра за да седи на клупа

Барселона синоќа одигра 2:2 со Атлетико Мадрид и по саботното реми на гости кај Селта, направи нов чекор назад во однос на лидерот Реал Мадрид.
Read more
play_arrow

Сетјен: Титулата ни бега

По второто реми во серија, стратегот на Барселона е свесен дека го губат чекорот во борбата за титулата.
Read more
реклама