Кочани

Кочанскиот ориз наскоро во јапонските ресторани низ Европа?

Македонскиот амбасадор во Тирана, Данчо Марковски, денеска во јапонската амбасада во Тирана оствари средба со неговиот колега Такада Мицујуки.
Read more
play_arrow

Пуштена во употреба модуларната ковид-болница во Кочани

Модуларната ковид-болница во Кочани, прва во источниот регион, денеска е пуштена во употреба.
Read more

„Златна рипка“ вредна 1.000.000 уловена во „Анафил“ Кочани

Задоволство ни е да ви го претставиме Јорданчо Стојанков, добитник на главната премија од 1.000.000 денари од инстант лозот „Златна рипка“.
Read more

Петровска: ДИЖС ќе го затвори „Пејпер мил“ ако продолжи да го загадува воздухот во Кочани

Државниот инспекторат за животна средина интензивно работи на спречување на загадувањето од фабриката „Пејпер мил“ во Кочани и доколку наскоро состојбите не се променат, можно е нејзино затворање, најави директорката на инспекторатот, Ана
Read more

Претрес во Кочани, расчистени 11 тешки кражби

Службеници од ОВР Кочани вчера расветлија 11 кривични дела „тешка кражба“, извршени на подрачјето на Кочани, откако по наредба од Основен суд Кочани извршиле претрес во домот на Д.А.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more