коронавирус македонија

Хоспитализирани 667 ковид-пациенти, од нив 256 се во Скопје

Вкупно 667 пациенти позитивни или сомнителни на коронавирусот се лекуваат во болниците низ државата и има околу 384 празни болнички кревети.
Read more

Нови 659 казнети граѓани за неносење заштитна маска

Со засилени контроли во пресрет на новогодишните празници продолжува трендот на казнување на непримерни и несовесни граѓани кои не носат заштитна маска кршејќи ги правилата донесени од Владата во однос на носењето маска, а со цел заштита н
Read more

Активни 2.235 случаи на COVID-19, вчера 127 нови случаи, најмногу во Скопје

Од почетокот на епидемијата вкупниот број на ковид дијагностицирани во Македонија изнесува 14.998, оздравени се 12.149 пациенти, починале 614, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2.235.
Read more
play_arrow

Состојбата со коронавирусот стабилна од епидемиолошки аспект, тврди Филипче

Според последниот извештај на Институтот за јавно здравје – Скопје, во периодот од 24 до 30 август годинава направени се 9.944 тестови за коронавирусот, а регистрирани нови 666 позитивни случаи во 29 градови низ земјава што престваува нама
Read more
реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more