кривична пријава

Кривична пријава за 10 кумановци за непостапување според здравствени прописи

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 10 лица за „непостапување според здравствени прописи за време на пандемија“.
Read more

Кривична за сопственик на угостителски објект кој работел по 23 часот

Кривична пријава е поднесена против сопственик на угостителски објект кој работел по 23 часот спротивно на одлуката за Владата за ограничување на работното време.
Read more

Кривична пријава за двајца фудбалски навивачи за насилство

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за насилен криминал денеска до надлежното скопско Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против О.С. (24) и А.Б.
Read more

Кривична пријава за жител на Жупа, уценувал малолетничка со порнографски материјал

Тресет и петгодишен жител на општина Центар Жупа доби кривична пријава поради „прикажување порнографски материјал на дете“.
Read more

Кривична пријава за Лидија Димова, сопственикот на В.Е.З. Трејд и двајца соработници во Агенцијата

Управата за финансиска полиција поднесе кривична пријава против директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност Лидија Димова и против сопственикот на Друштвото за трговија и услуги В.Е.З.
Read more

Кривична пријава за лицата кои правеле свадба во Арачиново

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека поднесена е кривична пријава за лицата кои правеле свадба во Арачиново.
Read more

Кривична пријава против шест полициски службеници за пречекорување на овластувањата

Скопје, 6 август 2020 (МИА) -Против шест полициски службеници вработени во СВР Скопје, поради основано сомнение дека на 18 мај годинава сториле кривично дело „малтретирање во вршење служба“ по член 143 од Кривичниот законик, поднесена е кр
Read more

Кривична пријава против битолчанка за физичко малтретирање на две деца

СВР – Битола поднесе кривична пријава против 30-годишна битолчанка за физичко малтретирање на две малолетни деца.
Read more

Кривични пријави за две скопјанки и приватна градинка која згрижувала деца

Скопје, 17 јули 2020 (МИА) – СВР Скопје – ЕВР Карпош ќе поднесе кривична пријава против Т.И.
Read more

Кривична за угостителскиот објект каде беше затекнат Мицкоски

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска информира дека на двајцата инспектори кои вчера вршеле надзор во угостителскиот објект каде беше затекнат и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не им било дозволен
Read more

Кривични пријави за лажни дозволи за движење во полициски час

Скопје, 12 мај 2020 (МИА) – Секторот за внатрешни работи – Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против Р.Р.(38) поради постоење основи на сомнение дека сторил кривични дела „непостапување спо
Read more
реклама

Шахпаска: Пензиите ќе се исплаќаат редовно, во јануари ќе бидат зголемени

Read more

Полицијата казни пратеник бидејќи зборувал на телефон додека возел на патот Куманово-Скопје

Read more

Категорично „не“ од австралиските власти за барањата на Ѓоковиќ

Read more

Џонсон: Ситуацијата со коронавирусот ќе биде многу поинаква на пролет

Read more