Ла Лига 2020/21

play_arrow

Најдобрите голови од Ла Лига во септември од 2006 до 2020 година

На YouTube каналот на LaLiga ќе ги видите најдобрите голови од септември од сезоната 2006/2007 до 2019/2020 година. Погледнете ги најдобрите голови на Нејмар, Ди Марија, Роналдињо и Меси. 
Read more
play_arrow

Како помина дебито на Пјаниќ во Барса?

Репрезентативецот на БиХ Миралем Пјаниќ синоќа го запиша официјалното деби за Барселона во триумфот на Каталонците против Виљареал со 4:0 во дуел од Ла Лига.
Read more
play_arrow

Жрепка во Ла Лига: Првото Ел Класико на 25 октомври

Шпанската федерација извлече жрепка за претстојната сезона во Ла Лига. Шампионатот во Ла Лига започнува на 13 септември, а натпреварите ќе се играат пред празни трибини.
Read more
реклама

Таксист нашол 300.000 евра и му ги вратил на сопственикот

Read more

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Read more

Ова се најдобрите серии во последните 10 години

Read more

Филипче: Вратени на работа 40 медицински сестри

Read more