Леброн Џејмс

Леброн: Имаме добар тим, но немаме резултат, многу сум разочаран

Првата ѕвезда на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс, ја оцени моменталната позиција на тимот по неуспехот на домашен терен на средбата со Индијана (104:111).
Read more
play_arrow

Трипл-дабл на Дончиќ за победа на Далас, Леброн ги водеше Лејкерс до важна победа

Ноќеска се одиграа 12 натпревари во НБА лигата, а први ѕвезди на вечерта беа Лука Дончиќ и Леброн Џејмс.
Read more
play_arrow

Леброн има фаворит за МВП, а тоа не е Јокиќ

Леброн Џејмс не смета дека центарот на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ, треба да ја добие наградата за МВП на НБА лигата.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more