МВР

Санкционирани 504 граѓани за неносење маска

Во изминатите 24 часа на територијата на државава полицијата затекнала и санкционирана 504 несовесни граѓани кои не ја почитувале заштитната мерка за носење маска.
Read more

МВР: 485 прекршители на мерката за носење маска

Полицијата ја продолжува борбата со непримерните и несовесни граѓани кои не носат заштитна маска на места каде може да се шири коронавирусот.
Read more

Нови 466 казни за неносење заштитна маска

И во изминатото деноноќие висока бројка на казнети несовесни граѓани заради неносење на заштитна маска.
Read more

Казнети 475 лица за неносење на заштитна маска

Продолжува трендот на казнување на непримерни и несовесни граѓани кои не носат заштитна маска на места каде може да се шири коронавирусот.
Read more

419 казни за неносење маска во изминатите 24 часа

Во текот на изминатото деноноќие во државава полициските службеници начекале 419 несовесни граѓани кои не ја почитувале мерката за заштита од ширење на коронавирусот.
Read more

Лажна вест е дека МВР распишало оглас за вработување 500 полицајци

Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на „Алфа“ и „Скопјеинфо“ од денеска за распишан јавен оглас за вработување на 500 полицајци.
Read more

Нови 422 казни за неносење маска

Од страна на полициските службеници досега констатирани се вкупно 28.613 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои 422 прекршоци во изминатото деноноќие.
Read more

Уште 788 лица со решение за изолација, 432 казни за неносење маска

На вкупно 788 граѓани им се издадени решение за изолација како превенција од ширењето на коронавирусот, додека 432 лица биле затекнати како се однесувааа неодговорно неносејќи заштитна маска.
Read more

Вчера 461 лице фатено без заштитна маска

Во последните 24 часа 461 лице на територијата на Македонија биле санкционирани поради неносење на заштитна маска.
Read more

Чулев сака да ги награди вработените во МВР со по 15.000 денари

Министерот за внатреши работи Наќе Чулев преку неговата официјална Facebook страница им се заблагодари на вработените во МВР кои даваат исклучително голем придонес во справување со пандемијата со COVID-19.
Read more
реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Read more