пандемија

Италија од февруари ги олеснува мерките за сите патници од ЕУ

Италија од 1 февруари ќе ги олесни ограничувањата за сите патници од Европската Унија, објави вчера италијанското Министерство за здравство.
Read more

Руралните средини потешко се справуваат со последиците од пандемијата

Скопје, 7 декември 2020 (МИА) – Националната федерација на фармери денеска организираше онлајн средба преку платформата Zoom на која беше промовирана Анализа на потребите, предизвиците и ризиците на маргинализиран
Read more

КОРОНА прегореност: Не работиме од дома, туку живееме на работа

Повеќе од две третини од вработените во технолошките компании во Силициумската долона се чувствуваат повеќе „прегорени“ од работа, во споредба со периодот кога работеле од канцеларија, пишува Bussiness Insider.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more