РФМ куп

Еурофарм Пелистер и Вардар 1961 очекувано во ракометното куп финале

Ракометарите на битолски Еурофарм Пелистер и скопски Вардар 1961 ја оправдаа фаворитската улога во полуфиналните пресметки на завршниот турнир во Купот на Македонија што се одржа во Кавадарци и ќе играат за трофејот во неделното финале.
Read more

Извлечени групите од ракометниот Куп

Денеска во просториите на РФМ се одржа жрепката за четвртфиналните групи од Купот на Македонија во машка конкуренција.
Read more