Tesla

Сопствениците на Tesla автомобили го „хакнаа“ Елон Маск

Компанијата Tesla, чиј соственик е Елон Маск, откри дека некои сопственици на нејзините електрични автомобили ги „хакираат“ сопствените возила за да добијат подобри перформанси.
Read more

Маск на седмо место на листата на милијардери на Bloomberg

Елон Маск, го зазеде седмото место на најновата листа на милијардери на Bloomberg.
Read more

Tesla ја надмина Toyota, повредна и од Disney и Coca-Cola

Tesla, компанијата за производство на автомобили на Илон Мaск, се искачи на врвот на листата на највредните производители во 2020 година.
Read more
filter

Со едно полнење на батериите Model S може да помине рекордни 647 километри

Со едно полнење на батериите Model S Long Range Plus на Tesla може да помине рекордни 647 километри.
Read more

Tesla со помоќни батерии ќе конкурира на обичните автомобили

Компанијата Tesla се подготвува да ги намали цените на своите автомобили до ниво на цените на автомобилите со мотори со внатрешно согорување со воведување многу поефтин батерии со подолг рок на траење.
Read more

Бунтовниот Маск ја отвори фабриката на Tesla во Калифорнија наспроти наредбите на властите

Tesla завчера ги отвори вратите на фабриката за електрични автомобили во Калифорнија, наспроти наредбите на локалните власти да не се рестартира производството.
Read more

Tesla продаде повеќе од еден милион електрични автомобили

Американската компанија за производство на електрични возила Tesla соопшти дека продала повеќе од еден милион автомобили.
Read more
реклама