временска прогноза

Сончево и ветровито, температури до 37 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени.
Read more

Од понеделник следува период на стабилно време

Read more

Сончево со умерена локална облачност и слаб северен ветер

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 28 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.
Read more

Следните денови претежно сончево и потопло

Read more

Претпладне дожд, попладне сончево со температура до 34°C

Претпладнево на места ќе има зголемена облачност и услови за локален дожд со ретки грмежи.
Read more

Сончево и многу топло, попладне во источните делови дожд, грмежи и ветер

Скопје, 25 мај 2022 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.
Read more

Сончево и топло до 29 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност, наутро посвежо, а преку денот топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.
Read more

Сончево и топло, максимална температура до 32 степена

Времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот претежно во западните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.
Read more

Променливо облачно со повремени врнежи дожд

Read more

Облачно со температура до 17°C

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено во северните делови. Во западните делови ќе дува повремено силен ветер (над 60 км/час) од југозападен правец.
Read more

Сончево со мала до умерена облачност, температури до 21°C

Скопје, 6 април 2022 (МИА) – Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и потопло.
Read more

Облачно и студено со повремен снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува умерен ветер од северен правец.
Read more