затворска казна

Приведено лице од тетовско за издржување затворска казна

Полициски службеници денеска приведоа лице од тетовско за издржување на четиригодишна затворска казна, соопшти МВР.
Read more

Приведено лице од Куманово за доиздржување на затворска казна

Полициски службеници привеле едно лице од Куманово за доиздржување на затворска казна, соопшти МВР.
Read more
реклама

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Предупредување до над 48 милиони луѓе: Следува пекол на Земјата

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more