Телохранителите на Роналдо се атракција во Манчестер

Сосема е очекувано дека Кристијано Роналдо привлекува внимание каде и да се појави во Англија и пошироко.

Англиските медиуми го следат секој чекор на Португалецот откако летово пристигна на „Олд Трафорд“ од Јувентус за 25 милиони евра. Следат што прави Роналдо на тренинзите, со кого се дружи и секој негов чекор на теренот и надвор од него.

Така, фотографи на англиските таблоиди денеска го фотографираа мини караванот на Роналдо на пат кон тренинг центарот на Јунајтед. Португалецот беше фотографиран во нов Bentley Flying Spur вреден 220.000 евра, а зад него беа снимени двајца, како што пишуваат Англичаните, „мистериозни“ мажи кои го следеа во Range Rover.

URL

Ова се личните телохранители на Роналдо кои неколку години во чекор ја следат една од најголемите светски ѕвезди, за да се избегнат какви било непријатности. Телохранителите беа со Роналдо додека играше за Јувентус, а особено го следат во Англија, каде Португалецот ужива статус на божество. Наводно, Роналдо не оди никаде без нив, и тие беа со него кога леташе за Англија на враќање во Јунајтед.

Роналдо го пропушти вчерашниот натпревар помеѓу Манчестер Јунајтед и Вест Хем во рамките на Купот Карабао. Гостите славеа 1:0 со голот на Ланзини во 9. минута. Јунајтед во сабота ја пречекува Астон Вила во рамките на 6 -то коло од Премиер лигата.

реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Чек дис аут

Фејл компилација на неделата

Read more

Фејл компилација со најсмешните незгоди ширум светот

Read more

Дали знаете зошто во супермаркетите нема прозорци?

Read more

Како шеќерот ни влијае на мозокот?

Read more
 

Магазин

Предлог за ручек: Пикантно пилешко со ориз

Читај повеќе

Студија: Млекото го намалува нивото на шеќерот во крвта

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

За одличен почеток на денот: Смути со какао и цимет

Читај повеќе

Фолна киселина во бременоста: Колку точно е потребно и дали има несакани ефекти?

Читај повеќе

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Читај повеќе

Октомври е најдобар месец за секс: Кои се причините зошто вам не ви е дојдено до акција?

Читај повеќе

Што се случува во телото кога ќе го замените утринското кафе со зелен чај?

Читај повеќе