Тјунираната Opel Insignia сега е помоќна и поагресивна

Opel Insignia можеби не е првиот автомобил на кој помислуваме кога ќе се спомене спортски седан, но благодарение на тјунерската компанија Irmscher, овој модел стана автомобил со сериозни перформанси.

Irmscher сè уште ја развива тјунираната Insignia која моментално е позната под ознаката is3. На интернет се објавени само два рендери, но тоа беше доволно да им го привлечат вниманието на обожавателите на Insignia.

Се забележуваат многу нови детали, редизајнирана црна решетка на ладилникот со карбонски детали, карбонски детали на вратите, преден спојлер и заден дифузор. Тјунерот подготви и уникатни сребрено-црни фелни.

Засега нема детали за перформансите, но потврдено е дека ќе развива 300 КС.

Тагови
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Авто новости

Golf на тронот: Ова се 25-те најпродавани автомобили во 2021 година

Read more

Rimac Nevera ги „уништи“ Lucid и Tesla во брзина на полнење

Read more

Само 15% од Германците би купиле електричен автомобил

Read more

Tesla пријави рекорден профит за 2021 и нема да понуди нови модели годинава

Read more
 

Автомобили

Golf на тронот: Ова се 25-те најпродавани автомобили во 2021 година

Читај повеќе

Rimac Nevera ги „уништи“ Lucid и Tesla во брзина на полнење

Читај повеќе

Само 15% од Германците би купиле електричен автомобил

Читај повеќе

Tesla пријави рекорден профит за 2021 и нема да понуди нови модели годинава

Читај повеќе

Чао Passat: Америка се збогува со лимузината на Volkswagen

Читај повеќе

Хибридот на Kawasaki сѐ поблиску до производство

Читај повеќе

Коњски сили - зошто оваа мерна единица сè уште постои?

Читај повеќе

Дали BMW ги „спојува“ сериите 4 и 8 во нова серија 6?

Читај повеќе
  • filter

Класичниот Mini се враќа со електричен погон и 120 КС

Читај повеќе