Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Секоја недела TorrentFreak внимателно ги разгледува најпиратираните филмови на торент-страниците.

На првата позиција веднаш се искачи еден од трите нови наслови на листата, Mean Girls, додека The Beekeeper се задржа на второто место. Топ 3 го заокружува The Zone of Interest.

Податоците што ги споделува TorrentFreak се исклучиво од информативна и едукативна природа.

Овие статистички податоци за преземање торенти се наменети само да обезбедат дополнителен увид во трендовите на пиратеријата. Сите податоци се собрани од јавни ресурси.

Има три три наслова на листата која за изминатата недела изгледа вака:

1 Mean Girls
Remote video URL
2 The Beekeeper
Remote video URL
3 The Zone of Interest
Remote video URL
4 Land of Bad
Remote video URL
5 Wonka
Remote video URL
6 Oppenheimer
Remote video URL
7 Aquaman and the Lost Kingdom
Remote video URL
8 Red Right Hand
Remote video URL
9 The Marvels
Remote video URL
10 The Iron Claw
Remote video URL
реклама

Тешка недела: Финансиски хороскоп за секој знак од 15 до 21 април

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Со 11.100 км/ч за 1 час низ половина свет: Тестот беше успешен, доаѓа ракетен авион?

Read more

Како изгледал етничкиот состав на цела Македонија во 1905 година?

Read more

Филм & ТВ

Зошто Кевин Костнер одби да му даде улога на Крис Хемсворт во својот филм?

Read more

Хенри Кавил ќе стане татко – чекаат бебе со девојката Натали

Read more

Пластичен хирург откри какви зафати направила Анџелина Џоли

Read more

Реквизитерката на Rust осудена на 18 месеци затвор за смртта на снимателката

Read more
 

Сцена

Зошто Кевин Костнер одби да му даде улога на Крис Хемсворт во својот филм?

Читај повеќе

Хенри Кавил ќе стане татко – чекаат бебе со девојката Натали

Читај повеќе
  • play_arrow

Сила и Нервоза е насловот на новиот заеднички сингл на Суперхикс и Фолтин

Читај повеќе
  • play_arrow

Пластичен хирург откри какви зафати направила Анџелина Џоли

Читај повеќе

Реквизитерката на Rust осудена на 18 месеци затвор за смртта на снимателката

Читај повеќе

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Анистон изненади со изгледот на насловна: Како толку се подмлади?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Читај повеќе

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Читај повеќе