Топ 10 најтешки видеоигри - која од овие ви „искина живци“?

Просечен гејмер троши околу 6 часа и 20 минути неделно во оваа активност.

Порталот LimeLight направи список на видеоигри кои се најтешки за „поминување“.

Користени се податоци од пребарувања, односно за кои видеоигри корисниците најчесто барале помош преку пребарување на Google. Ова се резултатите, односно ранг-листата.

Покрај името на секоја видеоигра LimeLight го наведува бројот на пребарувања за помош за неа.

1. Red Dead Redemption (36.540)

2. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (32.370)

3. The Elder Scrolls V: Skyrim (31.870)

4. Halo (26.300)

5. GTA V (20.360)

6. Darks Souls III (19.850)

7. GTA: San Andreas (18.430)

8. GTA: IV (10.200)

9. The Legend of Zelda (9.360)

10. GTA: Vice City (7.410)

Дали сте играле некоја од овие видеоигри?

Која ви „искина живци“?

Која би ја додале на списокот?

Тагови
реклама

Таксист нашол 300.000 евра и му ги вратил на сопственикот

Read more

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Read more

Ова се најдобрите серии во последните 10 години

Read more

Филипче: Вратени на работа 40 медицински сестри

Read more

Гејминг

Бекам ќе заработи од FIFA 2021 повеќе отколку што заработи со Манчестер

Read more

Креаторите на Hitman прават видеоигра за Џејмс Бонд

Read more

Најпотценетата Бетмен игра на сите времиња

Read more

Ладен викенд пред нас, повелете две бесплатни видеоигри

Read more

Гик

ЕУ покрена постапка за враќање во сообраќај на авионите Boeing 737 Max

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте се со CAT S42, првиот телефон со антибактериска заштита

Читај повеќе

Snapchat нуди милион долари дневно за најзабавните видеа

Читај повеќе

Кина успешно лансира роботизирано летало на Месечината

Читај повеќе

Клучни информации за дел од досегашните вакцини против COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Бекам ќе заработи од FIFA 2021 повеќе отколку што заработи со Манчестер

Читај повеќе

Познати нови детали за смартфонот OnePlus 9 Pro

Читај повеќе

Велешка „Брако“ создаде моќна еколошка машина за чистење

Читај повеќе

Никој не го прашува Трамп: Бајден ќе го добие претседателскиот профил на Twitter

Читај повеќе