Три хороскопски знаци кои најтешко ја поднесуваат самоизолацијата

Светот се соочува со тешката криза предизвикана од пандемијата на новиот коронавирус, а сето тоа влијае и на нашето секојдневие. Изолацијата и социјалната дистанца различно влијаат на луѓето, на некои им паѓа тешко оваа ситуација.

Кога станува збор за астрологијата, токму на овие три хороскопски знаци тешко им паѓа самоизолацијата.

Овен

Освен што се амбициозни, тие постојано се во движење, поставувајќи си нови цели кои мора да ги исполнат. Но, некои проекти сега мора да ги паузираат поради оваа криза и тоа тешко го поднесуваат.

Нивниот немирен дух ги прави екстремно нетрпеливи и едвај чекаат сето ова да заврши и да почнат со акција.

Лав

Сакаат постојано да се во центарот на вниманието и им годи вниманието што го добиваат од другите. Ненадејното ограничување на движење и излегување, а со самото тоа и неможноста да бидат во центарот на вниманието, не го поднесуваат баш најлесно.

Тие се друштвени личности, секогаш опкружени со луѓе и тоа сега најмногу им недостасува. Сепак, свесни дека не треба да излегуваат меѓу луѓе за да се заштитат себеси и останатите.

Стрелец

Исто како и Лавовите, Стрелците имаат проблеми со ограничувањето на социјални активности, бидејќи се многу друштвени. Сакаат авантури и познати се по нивната спонтаност.

Токму затоа во вакви ситуации се чувствуваа како риба на суво. Сепак, и кај нив разумот преовладува, па свесни се дека е важно сега да останат дома и да донесат разумни одлуки.

реклама

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Read more

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Живот

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Четири знаци дека си имате работа со манипулатор

Read more

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Read more

Најголемите прељубници се родени во овие хороскопски знаци

Read more

Магазин

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Читај повеќе
  • play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Читај повеќе

Четири знаци дека си имате работа со манипулатор

Читај повеќе

Колку треба да вежбаме ако цел ден седиме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е најголемиот волк во светот

Читај повеќе

Што е тоа што ја прави една личност сексапилна ?

Читај повеќе
  • play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се ослободите од подуеност на стомакот?

Читај повеќе

Идеја за десерт: Ролат со кокос прелиен со чоколадо

Читај повеќе