Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Некои хороскопски знаци се почесни од останатите, а овие три се на врвот на оваа листа.

Искреноста е човечка особина која другите најмногу ја ценат. Чесниот човек чесно се однесува себе и кон другите, а оваа особина носи со себе многу други. Така, на пример, чесните луѓе се истовремено искрени, добронамерни, праведни и сочувствителни.

Дури и во европската филозофија оваа доблест се издвојува како една од четирите најважни што мора да ги има добриот човек. Храброста, мудроста, самоконтролата и праведноста (односно чесноста) се доблести што се препознаваат уште од времето на Платон.

Астрологијата ни кажува многу за нас самите, а во продолжение прочитајте кои знаци ѕвездите ги определиле за најискрени.

Девица

Девиците се олицетворение на искреноста. Тие се цврсти, сигурни и педантни, како во нивниот личен простор, така и со другите луѓе. Нивните умови се ориентирани кон деталите и никогаш нема да пропуштат можност да направат нешто добро. Ако една девица вети нешто - можете да бидете сигурни дека таа ќе го исполни тоа ветување.

Токму тоа се квалитетите кои луѓето под знакот Девица ги ценат кај другите луѓе. Ако ѝ покажете на девицата дека не сте искрени и дека на некој начин би можеле да ја изневерите или измамите, таа како детектор ќе ги препознае вашите маани и засекогаш ќе ве пречкрта.

Бик

Земјениот знак е и олицетворение на вредни човечки особини и високо котира на листата на најискрени знаци на Зодијакот. Бикот е камен-темелник на врските и пријателствата. Тие се стабилни, цврсти и секогаш го зборуваат само она што го мислат.

Не кажуваат многу, но кога ќе кажат нешто - обично тоа е вистинската работа. Веруваат во добрината на другите луѓе и веруваат дека секој од нас би можел да ја направи вистинската работа во сите животни ситуации - само кога би сакал. За нив не е проблем да признаат грешка, но проблем им е да простат.

Водолија

Водолиите се искрени за нивната објективност. Иако секогаш ја прават вистинската работа, тоа е главно прашање на факт, а не мора да значи морал. Тие се како научната верзија на веродостојноста. Секогаш можете да сметате на нивната помош, но не и на удобноста. На пример, ако им се јавите откако некој ви го скршил срцето, веднаш ќе дојдат, ќе ви донесат марамчиња, слатки и сѐ што ви треба, но нема да можат да ви помогнат на емотивен план.

реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Живот

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Read more

3 најпресметливи хороскопски знаци: Калкулираат за сѐ и имаат скриени намери

Read more

Кога родителите треба да престанат да се бањаат со децата?

Read more
 

Магазин

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Читај повеќе

Докопан во сос од бело вино и сенф

Читај повеќе

Правна држава е ова

Читај повеќе

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Читај повеќе

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Читај повеќе

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Читај повеќе

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Читај повеќе

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Читај повеќе