Вака се прави тизер за хорор!

Објавен е првиот тизер трејлер за хорор филмот The Watchers.

Овој филм го означува режисерското деби на Ишана Шјамалан, ќерката на популарниот режисер на хорори М. Најт Шјамалан. Филмот е работен според истоимениот готски роман од 2021 година на писателот А.М. Шајн.

Заплетот на The Watchers ја следи 28-годишната уметница Мина, која се наоѓа во огромна шума во западна Ирска. Кога Мина ќе најде засолниште, таа несвесно се заглавува со тројца странци кои секоја вечер ги набљудуваат и демнеат мистериозни суштества.

Во морничавиот тизер трејлер, Мина зјапа во ѕид направен целосно од стакло. Странците со кои таа е во собата ѝ велат дека ѕидот е всушност прозорец, но тие не гледаат надвор. Толпа доаѓа да ги гледаат секоја вечер, а Мина штотуку стана нивното најново дополнување.

Remote video URL

Главната улога во филмот, Мина, ја толкува Дакота Фенинг, а во актерската екипа се и: Џорџина Кембел, Оливер Финеган, Олвен Фуере, Хана Хауланд, Алистер Брамер, Шејн О'Реган, Шон Т. О Мелаи, Ентони Морис и други ѕвезди.

Фановите на книгата изразија задоволство од тизерот во коментарите, и додаваат се надеваат дека и филмот ќе биде добар.

Премиерата на филмот во светските кина започнува на 5 јуни 2024 година.

Тагови
реклама

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Хороскопски знаци кои не се љубоморни: имаат целосна доверба

Read more

Промени во исхраната со кои ќе ослабете до лето

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Read more

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Read more

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Read more

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Read more
 

Сцена

  • play_arrow
  • filter

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Читај повеќе

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Читај повеќе
  • filter

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Шакира се потруди никој да не дознае дека глумела во теленовела?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Саша Барон Коен и Исла Фишер се разведуваат по 13 години брак

Читај повеќе

Протекоа детали за продолжението: Свини или Зендаја ќе биде следната Бонд девојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за романтичната комедија Mother of the Bride

Читај повеќе