Витаминска бомба за подобар имунитет

Ако сакате да го подобрите имунитетот, пробајте ја оваа витаминска бомба.

Зеленчукот и овошјето се богати со минерали и витамини кои го одржуваат организмот. За да направите детоксикација со цел го подобрите имунитетот, во исхраната воведете цвекло и ѓумбир.

Морковот и магдоносот го засилуваат кардиоваскуларниот систем и помагаат кај анемија и умор. Кога од овие четири намирници ќе се направи свежо цеден сок, добивате витаминска бомба која ќе ви го подобри здравејто.

Потребни состојки:

-цвекло

-морков

-ѓумбир

-магдонос

-300 мл вода

Начин на подготовка:

Исечете ги сите состојки и ставете ги во блендер, сипете 300 мл вода. Смесата треба убаво да се соедини. Исцедете го сокот и пијте го на празен стомак наутро, откако ќе се разбудите.

реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more

Здравје

Објавена листа на земји со највисоки стапки на дијабетес, каде се рангира Македонија?

Read more

Како доаѓа до предозирање со алкохол и какви последици по здравјето може да остави?

Read more

Кога да се посомневате во проблеми со тироидната жлезда?

Read more

Што открива бојата на вагиналниот исцедок и кои се последиците ако го игнорираме?

Read more
 

Магазин

Правна држава е ова

Читај повеќе

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Читај повеќе

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Читај повеќе

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Читај повеќе

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Читај повеќе

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Читај повеќе

Храна што ќе ви помогне да го стопите салото на стомакот

Читај повеќе

3 најпресметливи хороскопски знаци: Калкулираат за сѐ и имаат скриени намери

Читај повеќе