Volkswagen го најави освежениот Tiguan Allspace

Компанијата Volkswagen објави тизер со кој го најавува пристигнувањето на освежениот SUV Tiguan Allspace со 7 седишта.

Освежениот Tiguan беше претставен минатата година, а редизајнираниот Tiguan Allspace не се разликува многу од овој модел. На тизерот се гледаат задните светла и изгледот на задниот дел на автомобилот.

Новиот модел ќе има редизајнирана централна конзола и инфо-забавен систем со 8 и 10-инчен екран чувствителен на допир.

Светската премиера на освежениот Tiguan Allspace е зaкажана за 12 мај, а овој модел ќе се произведува во Мексико.

Тагови
реклама

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Триесет и четири жени го тужат Pornhub

Read more

Почна реконструкцијата на едно од најубавите шеталишта во Скопје

Read more

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Read more

Авто новости

Започна производството на новиот Nissan Qashqai

Read more

Кој е побрз: Audi RS e-tron GT или Tesla Model S?

Read more

Кој е најбрз: VW Golf GTI Clubsport, Civic Type R или Megane Trophy?

Read more

Ако не е расипан, не го поправај: Дали би возеле автомобил со ваков волан?

Read more
 

Автомобили

  • filter

Започна производството на новиот Nissan Qashqai

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е побрз: Audi RS e-tron GT или Tesla Model S?

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е најбрз: VW Golf GTI Clubsport, Civic Type R или Megane Trophy?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако не е расипан, не го поправај: Дали би возеле автомобил со ваков волан?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ferrari за крајот на јуни го најави револуционерниот спортски автомобил

Читај повеќе

Како ќе изгледа новиот Dacia Duster?

Читај повеќе
  • play_arrow

Легендарното „југо“ - Американците му се смееја, а денеска цената му расте

Читај повеќе

Црни кутии во автомобилите во ЕУ од 2022 година

Читај повеќе

Започна да се произведува Hyundai Bayon

Читај повеќе