Загрижен новинар на денот

На денешната прес-конференција за најновите состојби со Covid-19, министерот за здравство Венко Филипче доби, во најмала рака, неочекувано прашање. Иако министерот го одговори прашањето веднаш, сепак, во неговиот одговор можеше да се „прочита“ зачуденост и неверување. Зошто? Погледнете самите :)

 

реклама

#мкфејл

Кога ќе заборавиш да се одјавиш од службениот профил на Twitter

Read more

Скопски камиказа на денот

Read more

Скопски велосипедист на денот

Read more

МИА, седи, кец!

Read more

Нови видеа

play_arrow

10 фудбалски ѕвезди во подем кои треба да ги следите сезонава

Read more
play_arrow

Безбедносни мерки при лет кои авиокомпаниите не ни ги кажуваат

Read more
play_arrow

Серии кои ќе ви се допаднат ако ја обожававте „Game of Thrones“

Read more
play_arrow

Осум рецепти за брзи и здрави пијалаци

Read more
play_arrow

Пет видеоигри што беа премногу амбициозни за да бидат пуштени на пазарот

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако влеземе во смртоносното езеро Натрон?

Read more
play_arrow

Седум фудбалери кои можеа да бидат како Меси и Роналдо

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација од неделата

Read more
play_arrow

Објавен долгоочекуваниот трејлер за „Dune“

Read more
play_arrow

Како да заработувате пари на Instagram: Tоп 7 совети

Read more
play_arrow

Повторно одложена премиерата на филмот „Wonder Woman 1984“

Read more
play_arrow

Тренинг за мажи: Ефективни вежби за грб

Read more