Закерберг најави промени: Messenger ќе биде многу побрз

Извршниот директор на Facebook, Марк Закерберг, најави побрза и помодерна верзија на Messenger апликацијата.

Како што соопшти денеска, целосно ќе го модифицираат Messenger за да биде побрза апликацијата.

„Од денеска ќе има нова Messenger апликација за iOS. Откако ќе се заврши модифицирањето Messenger ќе биде двојно побрз. Кога ќе ја отворите апликацијата во текот на денот ќе видете дека работи многу побрзо и во однос на другите апликации кои ги користите“, вели Закерберг.

Веста ги израдува корисниците на социјалната мрежа Facebook кои му порачаа дека се среќни поради веста за напредното и побрзото користење на апликацијата.

реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Искандер - смртоносниот ѕвер: Со ова убиствено оружје Ерменија му се заканува на Азербејџан

Read more

Зошто интелигентните луѓе имаат помалку пријатели?

Read more

Словенија забрани работење на продавниците во недела и за празници – Кога кај нас вака?

Read more

Софтвер

Како да ја поставите Gmail за примарна апликација на iOS 14?

Read more

Google Maps ќе покажува каде има најмногу заразени со COVID-19

Read more

Како да ги „замаглите“ лицата во видеата на YouTube?

Read more

Што е најинтересно меѓу новитетите во Android 11?

Read more

Гик

  • play_arrow
  • filter

Xiaomi ја претстави серијата Mi 10T: Смартфони со одлична батерија и врвни перформанси

Читај повеќе

Искандер - смртоносниот ѕвер: Со ова убиствено оружје Ерменија му се заканува на Азербејџан

Читај повеќе
  • filter

Што сè ново ќе претстави Google вечерва, освен Pixel 5?

Читај повеќе

Блокиран Twitter профилот на унгарската Влада

Читај повеќе

Под површината на Марс се откриени солени езера

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата видеоигра „Assassin’s Creed Valhalla“

Читај повеќе

Тоалет вреден 23 милиони долари летна во вселената

Читај повеќе

Ова се просечните цени на телефони и најпопуларните производители

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да снимате подолги видеа на Instagram Reels?

Читај повеќе