Зошто не можат да најдат љубов? Лавот е егоист, Бикот предвидлив

Се вели дека секој има своја сродна душа, но во пракса не е секогаш така.

Откријте ги најчестите причини зошто членовите на Зодијакот избираат погрешен партнер или едноставно имаат постојан статус на „слободни“.

Без разлика дали се чувствуваат несреќни во љубовта, се разочарани по љубовен бродолом, сакаат некој што не се грижи за нив или едноставно прават пауза од „потрагата по сродна душа“, факт е дека денес има сè повеќе луѓе кои се изјаснуваат како „сингл“. Некои од причините за ваквиот „соло статус“ можеби се кријат во хороскопскиот знак.

Овен

Оставаат впечаток дека се секогаш гласни, арогантни, агресивни и застрашувачки, поради што потенцијалните партнери и додворувачи може да се чувствуваат непријатно околу нив.

Бик

Тешко е да се влезе во животот на Биковите, кои се чини дека се сложени „од темел до покрив“, а нивната љубов и лојалност се чини дека се однапред договорени, така што нема место за ништо ново.

Близнаци

Некако е многу тешко за луѓето кои се во нивната околина сериозно да ги доживеат Близнаците, преку перспектива на лојален и траен партнер, па затоа најчесто само се одлични партнери за флерт.

Рак

Тие толку вешто ги градат ѕидовите околу себе и се изолираат од другите, што оние кои сакаат да им пријдат честопати немаат начин како да го сторат тоа и сè им изгледа премногу комплицирано.

Лав

Припадниците на овој знак во љубовта бараат некој што ќе ги сака повеќе отколку што се сакаат самите себе, па не е изненадувачки што им е тешко да најдат некој таков.

Девица

Освен што делуваат многу срамежливо, недостапно и со истата наместена насмевка за секого, тие честопати даваат сосема погрешен впечаток за себе и изгледаат здодевно и напорно.

Вага

Припадниците на овој знак имаат спротивен проблем - се обидуваат да ги шармираат и заведат сите околу нив, па затоа потенцијалните партнери се откажуваат од намерите за освојување.

Скорпија

Настапот на припадниците на овој знак изгледа застрашувачки и чудно, па колку и да изгледаат секси и привлечно, нивната чудна, мрачна вибрација ќе ги одбие додворувачите.

Стрелец

Стрелецот изгледа толку опуштен, спонтан и разигран, што едноставно остава впечаток на сериски заводник, а луѓето обично не сакаат да се „изгорат“ со нив.

Јарец

Нивните одбранбени механизми се толку силни што луѓето што ги сакаат имаат впечаток дека прво треба да им се додворуваат седум години за да стигнат до еден состанок на кафе, па дури потоа да ги заведат и да докажат дека имаат сериозни намери.

Водолија

Колку и да се однесуваат пријателски, на љубовен план изгледаат многу недостапни, занесени во нивниот свет и како да немаат доволно концентрација за да работат само на една врска.

Риби

Во некои ситуации на заведување, припадниците на овој знак ќе бидат толку непријатни што само ќе се смеат, а потенцијалниот партнер нема да може да разликува дали се смеат на нивните шеги или само се смеат, а уште помалку можат да погодат што мислат Рибите.

реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Љубов и секс

Најдобри години за брак: Лавовите не се даваат до 38, Ракот рано скока во тавче

Read more

Најчестите женски сексуални фантазии

Read more

Зошто на пролет одеднаш почнувате да зрачите со сексапил?

Read more

Најдобрите секс пози за парови со силно либидо

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

5 трикови за правилно вежбање стомачни

Читај повеќе

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Читај повеќе
  • filter

Како ќе изгледаа денес да беа живи: Елвис, Мерилин, Ленон, Дијана...

Читај повеќе

Јогуртот и кефирот прават чуда за имунитетот

Читај повеќе

Три работи во домот коишто треба почесто да ги чистите

Читај повеќе

Најдобри години за брак: Лавовите не се даваат до 38, Ракот рано скока во тавче

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ги избелите забите на природен начин?

Читај повеќе

Истражување: Лекови базирани на антитела штитат од COVID-19

Читај повеќе

Сахара и Антарктик се послични отколку што мислиме

Читај повеќе