10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Во денешнит топ 10 на Football Daily се навраќаме на десет фудбалски легенди кои летово ќе се пензионираат и нема да играат следната сезона.

Од Бруно Соријано во Ла Лига, Клаудио Пизаро и Марио Гомез во Бундеслигата, до неповторливиот Икер Касиљас, кој не само што има освоено буквално сѐ, туку и ќе остане легенда на Реал Мадрид и на Шпанија.

Која легенда ќе недостига во вашиот омилен клуб?

реклама

Фудбал

Помошникот на Зидан го врати Реал на победите

Read more

Европската комисија ги поддржа ФИФА и УЕФА во борбата против најавената Суперлига

Read more

Саутемптон го исфрли Арсенал од ФА купот

Read more

Менхенгладбах го доби дербито со Дортмунд

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како изгледа денес пазарот во Вухан од каде почна короната?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата игра „Resident Evil Village“

Read more
play_arrow

Скијање без граници, фејл компилација

Read more
play_arrow

Топ 10 хорор видеоигри за 2021

Read more
play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more
play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Read more
play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more