10 моменти во Friends во кои се пронаоѓаме и денес

Серијата Friends е убедливо една од најпопуларните на сите времиња.

Шесте пријатели од Њујорк - Рејчел, Монија, Фиби, Џои, Чендлер и Рос - станаа познати лица за милиони луѓе ширум светот, а нивните реплики се повторуваат долго откако серијата престана да се снима во 2004 година, по десет години во етерот.

Некои од ситуациите во кои се најдоа ги памтиме и ден-денес, особено бидејќи и самите сме се нашле во слични ситуации, а во некои (не)згодни моменти може да се пронајдеме и сега.

реклама

Филм & ТВ

Џереми Кларксон го обожаваат мажените Британки, го изгласаа за најсекси маж во светот

Read more

Џеј Ло и Бен Афлек се пред развод: Таа не може да го контролира, а тој не може да ја смени

Read more

Како изгледа денес убавицата од оригиналниот Top Gun од 80-тите?

Read more

Николас Кејџ ќе стане Marvel суперхерој

Read more

Нови видеа

play_arrow

15 најмистериозни подводни аномалии

Read more
play_arrow

Топ 15 најстрашни туристички атракции

Read more
play_arrow

Топ 20 мегапроекти што ќе бидат завршени во 2024 година

Read more
play_arrow

Каде најчесто грешиме со јадењето протеини?

Read more
play_arrow

Подемот и падот на првиот вегански фудбалски клуб

Read more
play_arrow

Топ 15 најморничави напуштени градови

Read more
play_arrow

Кружен ток не е за секој

Read more
play_arrow

15 најмистериозни езера во светот

Read more
play_arrow

30-минутни интензивни вежби за совршени нозе

Read more
play_arrow

Балканско-Кавкаска песна на Евровизија

Read more
play_arrow

Роботското куче на Boston Dynamics доби крзно

Read more
play_arrow

Како годишните времиња функционираат на другите планети?

Read more