15 најголеми воени авиони во светот

Војските ширум светот прават огреомни инвестиции во нови технологии, оружје и возила, со постојана потреба да се држи чекор понапред од останатите. 

Авионите играат голема улога во ова; и поради нивните стратешки придобивки и нивната способност да транспортираат огромни товари таму каде што се потребни; во многу случаи далеку поголеми од оние што се користат за комерцијални летови.

Токму затоа, денеска ги разгледуваме „чудовиштата на небото“  - 15-те најголеми воени авиони.

реклама

Чек дис аут

Град на духови во Катар од каде мора да заминете пред зајдисонце

Read more

Објавена мапа на најчестите презимиња во Европа

Read more

Која е тајната на селото со најмногу стогодишници по глава на жител?

Read more

15 најчудни места на Земјата кои навистина постојат

Read more

Нови видеа

play_arrow

Вежби за истегнување за луѓето со седечка работа

Read more
play_arrow

15 најголеми мегапроекти на Блискиот Исток

Read more
play_arrow

7 најголеми шокови на Светското првенство на сите времиња

Read more
play_arrow

Како да топите маснотии без да губите мускулна маса?

Read more
play_arrow

15 најчудни места на Земјата кои навистина постојат

Read more
play_arrow

Најдобрите вежби за затегнување на задникот и бутовите

Read more
play_arrow

Дали навистина има проклетство на победниците на Светско?

Read more
play_arrow

Осум важни работи за кардио вежбите кои никој нема да ви ги каже

Read more
play_arrow

Што ќе се случи во телото ако не јадете ништо 3, 5 и 7 дена?

Read more
play_arrow

Како Катар изгради тим за Светско „од нула“?

Read more
play_arrow

Топ 15 нерешени авионски мистерии

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more