15 најимпресивни проекти на НАСА

Вселена: последната граница. Или не? Откако беше основана во 1958 година, НАСА е во првите редови и на човечката генијалност, и на некои од најголемите откритија на нашето време. Од испраќање луѓе во вселената до собирање примероци од вонземски почви, НАСА има направено некои прилично кул работи. И додека финансирањето можеби беше слабо во последниве години, луѓето кои работат таму немаат недостаток на имагинација и амбиција, без кои, ниту еден од овие напори никогаш не би бил возможен. Денеска ги разгледуваме 15-те најимпресивни проекти на НАСА.

реклама

Наука

Под супервулканот Јелоустоун има двојно повеќе магма отколку што се мислеше

Read more

Загрижувачко откритие: Бактериите имаат нов начин на развивање резистентност на антибиотици

Read more

Гуштерите постоеле 35 милиони години порано отколку што мислевме досега

Read more

Што ако НАСА никогаш не постоеше?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најдобрите фејлови за 2022 година

Read more
play_arrow

15 најмистериозни археолошки откритија

Read more
play_arrow

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more
play_arrow

7 најскапи репрезентации за Светското во Катар

Read more
play_arrow

Која земја го измислила фудбалот?

Read more
play_arrow

15 најнапредни воени бродови во светот

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10 чекори до совршени стомачни мускули

Read more
play_arrow

15 најмоќни кинески воени возила

Read more
play_arrow

Најконтроверзното славење гол на Светско

Read more
play_arrow

15 најневеројатни подводни откритија

Read more
play_arrow

Што ако НАСА никогаш не постоеше?

Read more