Американка тврди дека е магнетизирана од вакцината, сите ѝ се смеат

Медицинска сестра од Охајо тврди дека вакцината против ковид ја направила магнетизирана, што и се обиде јавно да го докаже тоа. Нејзиниот неуспех предизвика смеа на Twitter.

Тврдењето дека поради вакцината станала магнет го произнесе и пред Министерството за здравство, обидувајќи се да го докаже тоа ставајќи клуч на вратот.

„Може ли да го објасните ова?“, праша таа пред присутните среде неуспешната демонстрација.

URL

Ниту еден од предметите не се задржа на нејзиното тело, но кога клучот го залепи на градите, предметот кратко се задржа, пишува BuzzFeed. Тоа се случи бидејќи човечкото тело излачува себум и пот, па поради тоа кожата е леплива и предметите накратко можат да се залепат на неа.

Важно е да се нагласи дека повеќето клучеви денес се изработени од алуминиум и дека не постои можност да бидат привлечени од магнет.

Колку е смешна оваа нова теорија на заговор за вакцините покажуваат и реакциите на Twitter. Твитерџиите со денови ѝ се смеат на медицинската сестра Џоана Оверхолт и другите кои веруваат во тоа.

URL
URL
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Чек дис аут

Kако изгледаат луѓето за време на и по зависноста од дрога

Read more

Запознајте го Орео, кучето кое помага на болни деца

Read more

Тинејџерка тргнува на пат околу светот со авион, сака да сруши рекорд

Read more

Видео од девојка и мечка како ловат риби стана хит на интернет

Read more
 

Магазин

  • filter

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Читај повеќе

Зошто децата бараат да пијат вода пред спиење?

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Читај повеќе

Ноќни грчеви во нозете: Како да ги спречите?

Читај повеќе

Идеален летен оброк: Тортиља со туна и зеленчук

Читај повеќе

Не ги оставајте децата во автомобилот, на овие температури возилото е жешка рерна

Читај повеќе
  • play_arrow

Внимателно со овошјето: Може да се предозирате со шеќер

Читај повеќе
  • filter

Kако изгледаат луѓето за време на и по зависноста од дрога

Читај повеќе

Втората доза на AstraZeneca не го зголемува ризикот од згрутчување на крвта

Читај повеќе